Polemika o viere

Toto forum je sucastou stranky Polemika o viere, vede a ideologii. Zostava na nom najviac 300 sprav, prebytok sa automaticky odstrani. Spravy uplne mimo temy domovskej stranky nie su pripustne. Standardne si ucastnici fora tykaju, ale vykajucemu budeme vykat.

Spravca ziada navstevnikov, aby sa voci sebe spravali ohladuplne a v sulade so zasadami slusneho spravania. Nedodrziavanie tejto poziadavky moze viest k odstraneniu textov obsahujucich urazlive a vulgarne vyrazy, pripadne az k zamedzeniu pristupu na forum.

Pre rozsiahlejsie dlhodobe diskusie mozno pouzit paralelne forum, na ktorom nie je pocet prispevkov obmedzeny.

Strucny navod, ako pouzivat rozne typy pisma: <b>tucne</b>, <i>kurziva</i>, <u>podciarknute</u>
Pre spestrenie nudnych sprav mozno pouzit aj "emot-ikony", ktore tento server podporuje.


Re(1): Choďte dočerta, novinári!

VÝROKY MILOŠE ZEMANA O NOVINÁŘÍCH

"Novináři jsou pitomci, hnůj a fekálie." (TV Prima)

"...jeden nepříliš inteligentní komentátor, nebo chcete-li komentátor s vysokým deficitem inteligence v deníku Právo..." (Český rozhlas, 5. dubna 2001)

"...si nenechám odstřelovat své ministry lidmi, které pokládám za novinářský póvl, případně které pokládám za televizní veřejněprávní sebranku." (Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky, 18. října 2001)

"...zajímalo by mě, proč média, o nichž si myslím jen to nejhorší, nevěnují vašim vystoupením žádnou pozornost." (Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky, 18. října 2001)

"Je nešťastná země, která nemá inteligentní novináře. Je šťastná země, kde inteligence průměrného voliče je daleko vyšší než inteligence českého politického komentátora." (Plzeňský deník, 11. února 2002)

"...nebudu reagovat na podle mého názoru pitomý vulgární plátek v Rakousku." (Český rozhlas, 28. února 2002)

"...tak se mi z toho upřímně řečeno zdvihá žaludek a říkám si, že někteří novináři jsou ještě horší než čeští novináři, a to je co říci, pane redaktore." (Český rozhlas, 28. února 2002)

"Ano, jeden umí číst, druhý psát, jak se říkalo o policajtech." (TV Prima, 3. března 2002)

"Je zajímavé, že novinářští blbečci, kteří tak často píší o rozhazovačné politice vlády, si tohoto pravidelně publikovaného údaje ještě ani jednou nedokázali všimnout, patrně proto, že popírá jejich tvrzení o tom, jak vláda plýtvá veřejnými prostředky." (Deníky Bohemia, 29. března až 2. dubna 2002)

"...český novinář si nedokáže představit českého politika, který by dobrovolně v okamžiku, kdy je úspěšný, odešel z politiky." (Rádio Frekvence 1, 9. dubna 2002)

"Novináři nikdy neuvažují reálně. Novináři jsou ireální." (Rádio Frekvence 1, 9. dubna 2002)

"Nikomu nevnucuji své subjektivní mínění, byť podložené dlouholetými zkušenostmi, že nejpitomějším tvorem na zeměkouli je současný český novinář. Uvádím toto mínění pouze proto, abych vyvrátil názor, že mediokraty jsou novináři. Novináři jsou pouze jakousi transmisí, mám-li použít komunistického termínu, tedy převodovou pákou mezi prvnískupinou neúspěšných podnikatelů, leč finančně vlivných podnikatelů či pseudopodnikatelů, a cílovou skupinou neúspěšných politiků." (Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky, 23. dubna 2002)

"Závěrečná poznámka by se měla věnovat českému tisku. Zejména deníky Mf Dnes a Lidové noviny mně připomínají obdobu tisku druhé republiky, ne-li protektorátního tisku, s tím jediným rozdílem, že zatímco Emanuel Moravec byl inteligentní lump, o českých novinářích nelze toto adjektivum použít. Jestliže zkrachovalý politik Bohumil Doležal tvrdí, že pomnichovské hranice byly národnostně spravedlivé, lze se nad tím pouze pousmát. Jestliže však redaktor Mocek v Mladé frontě Dnes tvrdí, že jsme květnovou mobilizací v roce 1938 vyprovokovali Německo i naše spojence k uzavření Mnichovské dohody, pak lze pouze parafrázovat titul jeho článku, který zní “S českými blázny nikdo nejedná. Ano, doufám, že ani Blair, ani Verheugen, ani Putin nebudou nikdy jednat s redaktory z Mladé fronty."(Deníky Bohemia, 24. až 29. dubna 2002)

"Je to stejná věc, jako kdybyste se ptal na toaletní papír na mém záchodě. A chápu, že se čeští novináři při své inteligenci ptají na toaletní papír, už proto, že si myslí, že mu rozumějí..." (Mf Dnes, 12. června 2002)

"Novináře dělím do dvou skupin. Tou první skupinou jsou normalizační komunistická práčata. Tento typ pokládám za novinářské prostitutky a hluboce jimi pohrdám. A pak je druhý typ novinářů. A to nejsou jen hlupáci, to jsou sebevědomí hlupáci, kteří píší o všem a nerozumějí ničemu. A tito hlupáci spolu s novinářskými kurvičkami vytvářejí mediální prostředí v této zemi." (Mf Dnes, 12. června 2002)

"Já se těším, že se zbavím nutnosti komunikovat s novináři. Ve středoevropské současné žurnalistice jsem našel pouze jednoho novináře, se kterým jsem byl ochoten se spřátelit. Je to pravicový novinář, Adam Michnik, šéfredaktor Gazety Wyborczej. A on řekl: ́Nebyl jsem s vámi v minulosti zbabělý, a proto s vámi dnes nepotřebuji být statečný. ́ A to bych závěrem našeho rozhovoru vzkázal Komárkům a Denglerům, všem zbabělcům normalizačního období, kteří dnes překypují statečností." (Lidové noviny, 15. června 2002)

"Už několik měsíců nečtu noviny a díky tomu jsem duševně zdráv." (Deníky Bohemia, 2. prosince 2002)

Zdroj: http://siander.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=126190

Replies:You must register before you can post on this board. You can register here.

Post a reply:
Username:
Password:
Email:
Subject:
Message:
Link Name:
Link URL:
Image URL:

Ďakujem Vám za návštevu a prajem príjemný deň (ponocným sladké sny).
Budem rád, ak na existenciu tohoto fóra a stránky, ku ktorej patrí, upozorníte svojich (ne)priateľov a známych.
Adam Roman

Pripomínam návštevníkom, že voľba [Search] v hlavičke stránky umožňuje full-textové hľadanie v textoch fóra. Všetci účastníci môžu svoje správy tiež dodatočne a neobmedzene editovaťť (veľmi vhodné pre zábudlivých), ak pred ich odoslaním zadajú heslo.

[CNW:Counter]
(od 1. 4. 2003)