TULOKSET 18.12.2017 Posted on December 18, 2017 at 12:02:32 PM by Reprobate
Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaille lämminverisille // JUOSTU TASOITUSAJONA
P: 800v€ - 480v€ - 320v€ - 160v€ (- 80v€)
1. 2v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) ei enn -- 01.21,3ke 2. 2v t Ginger Soipir / Helena (NaSe) 22,8kl -- 01.21,3ke 3. 2v o Grimlock Unia / Juhana T (RuKo) ei enn -- 01.21,3ke 4. 2v t Coriander / (KiRa) 01.25,6ke xx -- 01.21,4ke 5. 2v t Heptagonia / Tony (GT) 20,5lyx -- 01.21,5ke 6. 2v t Agatha Rus / (Kira) 01.27,4ake -- 01.21,5ke 7. 2v t Valerye Foxy / (KiRa) 24,9ake -- 01.22,3ke 8. 2v t Quite A Gossip / Kaj (GT) 18,4ly -- 01.22,5ke 9. 2v o Autumn Gold Duán / Shavo (NaSe) 22,7kl -- 01.23,2ke
10. 2v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 01.20,1aly -- 01.23,4ke x
11. 2v o Grand Abs / Atte (NaSe) 22,9kl -- 01.23,6ke
12. 2v o Devereaux Rus / Pekka S (RuKo) ei enn -- 01.24,2ke
13. 2v o Starscream Snilli / Heimo T (RuKo) ei enn -- 01.24,3ke
14. 2v o In Roy's Name I Run / Rane (NaSe) 23,0kl -- 01.24,6ke x
15. 2v o Night Arrow / (KiRa) 24,5ake -- 01.25,1ke
Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaille kylmäverisille // JUOSTU TASOITUSAJONA
P: 1 000v€ - 800v€ - 400v€ - 200v€ (- 100v€)
1. 2v o Ruskon Vauhti-Hirmu / Miika (TeKo) 46,4ke -- 01.42,1ke x 2. 3v o Lörppö Lämäri / (KiRa) 01.44,5ke x -- 01.42,2ke 3. 3v t Ruskon Uinahdus / Jani U (RuKo) ei enn -- 01.42,3ke 4. 3v t Jääkuninkaan Josefiina / Martti (WRT) ei enn. -- 01.42,6ke 5. 3v t Hieman Hilpeä / Teresa (GT) 36,4ke -- 01.43,4ke 6. 3v t Sinkosinko / Sinna (NaSe) 41,0 -- 01.43,4ke 7. 3v o Bergthor / Simo T (RuKo) ei enn -- 01.44,5ke x 8. 3v t Draupnir Snilli / Heimo T (RuKo) ei enn -- 01.44,5ke 9. 3v t Tuteritöm / Nadja (NaSe) 41,3ly -- 01.45,2ke
10. 3v t Tuulettaren Lumitanssi / Miska (WRT) ei enn. -- 01.45,4ke
11. 3v o Pyriitti / (KiRa) 01.43,2ke -- 01.46,1ke
12. 3v o Veikeä / (KiRa) 01.44,5ke -- 01.46,2ke
13. 3v o Miikkael / Harri (WRT) ei enn. -- 01.47,3ke
14. 3v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) ei enn -- 01.47,4ke
15. 3v o Herra Hopea / (KiRa) 01.44,4ke -- 01.47,6ke
HYL 3v o Savutaika / Mikko (WRT) ei enn. -- hyl
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, lv enn. 16,0-19,9
P: 1 200v€ - 720v€ - 480v€ - 240v€ (- 120v€)
RYHMÄ 1:
1. 5v o Big Time Prayer / Pekka (NaSe) 17,3a -- 01.16,3ake 2. 3v t Gerbe d'Or / (KiRa) 01.17,2ake -- 01.16,5ake 3. 4v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 17,9a -- 01.17,2ake 4. 3v t Morningwish / (KiRa) 17,2aly -- 01.17,5ake x 5. 3v o Colonial Triumph / Jouko (GT) 17,3ly -- 01.18,4ake 6. 3v o Stellar Point / Esa (GT) 17,2ly -- 01.18,5ake
7. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.19,3ake
HYL 5v t Rosalyn / Ronja (NaSe) 16,5a -- hml
HYL 4v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 18,0ke -- hpl
RYHMÄ 2:
1. 3v o Hazman / Annina (GT) 17,1ly -- 01.17,1ake 2. 5v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) 16,2a -- 01.17,3ake x 3. 4v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 17,7a -- 01.18,2ake 4. 4v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 17,8ke -- 01.18,6ake 5. 5v t Cheetarine / Senja (NaSe) 16,1a -- 01.19,4ake 6. 3v o Impasse Pomp / Miika (TeKo) 19,4ke -- 01.19,5ake
7. 7v t Hide the Pride / Väinö (GT) 17,0ake -- 01.20,5ake
HYL 3v t OR'Blair Gold / (KiRa) 16,7ake -- hpl
HYL 3v t Atmosfernyy Sery / (KiRa) 01.16,2aly -- hll
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, lv enn. 13,0-15,9
P: 1 800v€ - 1 080v€ - 720v€ - 360v€ (- 180v€)
1. 4v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 14,5ke -- 01.15,5ake 2. 5v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 13,7a -- 01.15,6ake x 3. 3v o OR'Knock Down / (KiRa) 01.15,4ake -- 01.16,3ake 4. 5v o He's My Hero / Harri (NaSe) 15,2a -- 01.17,2ake xx 5. 5v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 15,5a -- 01.17,3ake x 6. 4v o Archduke Foxy / (KiRa) 15,7aly -- 01.17,4ake x 7. 5v o He Talks To Me / Henkka (NaSe) 15,5 -- 01.18,2ake
8. 6v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 14,4ly -- 01.18,2ake
9. 5v t Made Up My Mind / Minni (NaSe) 15,3a -- 01.18,4ake
10. 4v t Night Warrior / (KiRa) 01.15,3ake x -- 01.18,5ake x
11. 5v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 15,4ke -- 01.20,3ake x
HYL 3v t Embrasse Moi / (KiRa) 01.15,1ake -- - k
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, lv enn. 12,9 ja nopeammat
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 250v€)
1. 8v t Courtesan Dom / Vesku (GT) 10,8aly -- 01.11,1ake 2. 6v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.10,1ake -- 01.11,3ake 3. 6v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.10,5ake -- 01.11,6ake 4. 8v o Dance for Victory / (KiRa) 11,2ly -- 01.12,1ake 5. 10v o Fool's Cocktail / Kake (NaSe) 11,2a -- 01.12,2ake 6. 9v o Chenex Pepper / Olli (GT) 10,2aly -- 01.12,4ake
7. 7v t Salt n' Some Toxic Poison / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.13,6ake
8. 4v o Clockwork Foxy / (KiRa) 01.12,5ake -- 01.14,2ake
9. 4v o Invisible Gue / Fredrik (GT) 12,2aly -- 01.14,2ake
10. 3v o Blackberry Toto / (KiRa) 01.12,9aly -- 01.14,6ake
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m, kv enn. 30,0 ja hitaammat
P: 1 500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ (- 150v€)
1. 4v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 31,4lyxx -- 01.32,2ake 2. 4v o Sølv's Mielen Hairahdus / (KiRa) 01.30,2ake -- 01.34,1ake 3. 4v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 32,2ly -- 01.34,3ake 4. 4v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 31,4ly -- 01.34,4ake xx 5. 4v o Sølv’s Murskavoitto / Miika (TeKo) 30,2ake -- 01.35,1ake 6. 6v o Lyckans ost Fritjof / elias (RuKo) 30,0a -- 01.35,4ake xx
7. 4v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 32,3ly -- 01.36,2ake xx
8. 4v t Jokaradan Harmi / (KiRa) 32,6ke -- 01.36,4ake
9. 4v o Sølv's Voittolinja / (KiRa) 01.33,3ake x -- 01.36,5ake
HYL 5v o Theotorden / Janne P (RuKo) 32,7ke -- - k
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m, kv enn. 27,0-29,9
P: 2 000v€ - 1 000v€ - 800v€ - 400v€ (- 200v€)
1. 5v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 29,4ake -- 01.26,5ake 2. 5v o Vasaari / Shavo (NaSe) 29,4 -- 01.26,5ake x 3. 7v t Harhakuvelma / Elli (NaSe) 27,4a -- 01.27,1ake 4. 7v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 27,6 -- 01.29,1ake 5. 9v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 29,3ake -- 01.29,2ake 6. 5v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 28,7a -- 01.29,4ake xx 7. 8v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 29,3aly -- 01.29,4ake
8. 4v o Sølv's Nirvanan Sasu / (KiRa) 01.29,2ake -- 01.30,1ake
9. 5v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 28,8a -- 01.30,4ake
10. 9v t Energialataus / Jouko (GT) 27,2alyx -- 01.30,5ake x
HYL 5v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 29,3a -- - k
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m, kv enn. 25,0-26,9
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 250v€)
1. 6v t EP Tuulentie / Johanna (GT) 26,2kexx -- 01.24,3ake 2. 8v t AH Tulikuu / (Nase) 25,1a -- 01.24,3ake 3. 4v o EP Holsteri / Fredrik (GT) 26,2lyx -- 01.25,2ake x 4. 6v o Guen Hulmuri / Tero (GT) 26,2ke -- 01.25,2ake 5. 9v t Guen Riimitär / Ingemar (GT) 26,2aly -- 01.25,3ake 6. 4v t Duanin Haaveilija / Miika (TeKo) 26,5ake -- 01.26,2ake
7. 6v t EP Susiina / Susanna (NaSe) 26,2a -- 01.26,3ake xx
8. 6v t EP Tuksu / Enni (NaSe) 25,2a -- 01.26,5ake
9. 9v t AH Chione / (Nase) 25,5 -- 01.27,2ake
10. 5v t Repolan Vainotar / (KiRa) 25,2ake -- 01.27,3ake
Lähtö 11. Ryhmäajo 2100m, kv enn. 23,0-24,9
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 600v€ (- 250v€)
1. 8v o Pompeji Taisto / Henri U (RuKo) 24,1a -- 01.25,2ake 2. 9v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 23,3a -- 01.25,3ake 3. 5v o Repolan Topias / (KiRa) 01.23,2 -- 01.25,5ake 4. 8v o Ruskon Rymy-Reima / (KiRa) 1.23,8 -- 01.25,5ake x 5. 5v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 01.23,5 -- 01.26,3ake x 6. 9v o Korkeajännite / James (GT) 24,3aly -- 01.26,4ake xx 7. 9v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 24,1 a -- 01.26,5ake x
8. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.27,5ake x
9. 7v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 24,2aly -- 01.28,2ake
10. 6v t Tuulenpesän Noitaleski / Enni (TeKo) 23,3ake -- 01.28,4ake x
11. 15v o AH Kronos / (Nase) 23,5a -- 01.28,5ake xx
HYL 5v t Repolan Varjosielu / (KiRa) 01.23,4ake -- - hll
Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m, kv enn. 22,9 ja nopeammat
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)
1. 9v t Guen Armonisku / Marko (GT) 22,1ke -- 01.23,2ake 2. 8v t Aarteen Veeruska / Ile (GT) 22,2ake -- 01.23,3ake 3. 7v o Lakimies / Joni (GT) 22,3ke -- 01.24,4ake 4. 7v o O.R. Turkinpippuri / siinau (RuKo) 21,2aly -- 01.25,5ake 5. 7v o Guen Tossavainen / Vesa (GT) 22,2ke -- 01.25,5ake
6. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.25,6ake Replies: