Lähtö 4. Ryhmäajo 1600m, lv enn. 16,0-19,9
P: 1 200v€ - 720v€ - 480v€ - 240v€ (- 120v€)
1. 4v o Colonial Triumph / Jouko (GT) 16,2akex -- 01.16,1aly 2. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.16,3aly 3. 3v t Hotline / Matilda (RaRa) 16,3ake -- 01.16,4aly 4. 3v o Bullseye / Petra (RaRa) 17,4ke -- 01.18,3aly 5. 3v t Sweet Little Sin / Jose (RDT) 16,4ake -- 01.19,1aly 6. 3v t Quite A Gossip / Kaj (GT) 16,2ake -- 01.19,3aly 7. 3v o Star Of Fate / Pekka (RDT) 18,1ake -- 01.19,4aly
8. 6v t Destroyer / Ukko (RDT) 16,4ke -- 01.19,5aly
9. 6v o Thunderstruck / Lasse (RDT) 17,2ke -- 01.19,6aly
3v o Speed Titan / Minna (RaRa) 17,4aly -- - hpl
3v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 17,2kex -- - hpl
4v o Habitude Pomp / Ilpo (RDT) 16,3ake -- - hyl
Lähtö 5. Ryhmäajo 1600m, lv enn. 13,0-15,9
P: 1 800v€ - 1 080v€ - 720v€ - 360v€ (- 180v€)
Ryhmä 1
1. 5v t Black Day Magician / Mikko (GT) 14,3aly -- 01.15,2aly 2. 4v t Downtown Lass / James (GT) 15,3ake -- 01.15,3aly x 3. 4v o Fokin Perfect / Kasper (GT) 14,2akex -- 01.15,4aly 4. 5v t Gabriela Duán / Joni (GT) 14,5alyx -- 01.16,3aly x 5. 6v o Wayward Ach / Jessica (Adina) 14,6ly -- 01.17,2aly 6. 5v t Pyromania Gue / Kalle (GT) 14,3aly -- 01.17,3aly 7. 4v t Cool Winter Gue / Marko (GT) 14,4aly -- 01.17,5aly
8. 3v o Mean Streak / Jaakko (GT) 14,7akexx -- 01.17,5aly
9. 6v o Skinipig / Arto (GT) 14,3alyxx -- 01.18,3aly
10. 4v o Magneto Gue / Ingemar (GT) 14,3ake -- 01.19,5aly x
4v o Radical Adrenaline / Maiju (RDT) 15,2ake -- - hll
3v o Hazman / Annina (GT) 14,5aly -- - k
Ryhmä 2
1. 4v t Radical Jillabran / Nelli (RDT) 14,1ake -- 01.13,2aly x 2. 4v t Night Warrior / Pasi (GT) 13,3aly -- 01.13,4aly 3. 6v t Radical Like No Other / Vilma (RDT) 13,3ke -- 01.14,2aly 4. 4v o Stellar Point / Esa (GT) 14,2alyxx -- 01.15,3aly 5. 3v t Lovely Feeling / Janina (RaRa) 13,6aly -- 01.17,4aly 6. 4v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 14,1alyx -- 01.17,5aly 7. 4v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 13,3ake -- 01.18,2aly
8. 7v o Arial Black / Ile (GT) 14,2aly -- 01.18,2aly
9. 6v o Less Is More RC / Linnea (RDT) 13,1aly -- 01.18,3aly
10. 7v t Pretty Sweet RC / Kiia (RDT) 13,1aly -- 01.18,3aly
5v t Digital Kiss / Teresa (GT) 14,2aly -- - hml
Lähtö 6. Ryhmäajo 1600m, lv enn. 12,9 ja nopeammat
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 250v€)
Ryhmä 1
1. 8v t Hide the Pride / Väinö (GT) 12,3aly -- 01.13,2aly 2. 7v o Hector Wix / Henna (RaRa) 12,1aly -- 01.13,3aly 3. 8v o Bennet Cram! / Dina (RDT) 11,5ake -- 01.13,5aly 4. 7v t Imperial Ach / Fiia (RDT) 11,6aly -- 01.14,4aly 5. 8v t Tik Tik Boom RC / Heini (RDT) 12,1aly -- 01.14,5aly 6. 6v o Linebreaker / Susanne (GT) 12,5aly -- 01.14,5aly
7. 6v o Priest Demo / Emilia (GT) 12,3ake -- 01.14,6aly
8. 6v t Monday / Tero (GT) 12,0aly -- 01.15,3aly xx
9. 7v t Chocoholic Cram! / Jaana (RDT) 12,6aly -- 01.15,6aly x
6v o Lose Control Demo / Iiro (GT) 12,2alyxx -- - hml
Ryhmä 2
1. 10v o Global Icon / Marcus (RaRa) 10,5aly -- 01.12,2aly x 2. 8v o Radical Wailord / Anni (RDT) 11,1aly -- 01.12,5aly x 3. 7v o Invisible Gue / Fredrik (GT) 11,3aly -- 01.13,1aly 4. 10v t Courtesan Dom / Vesku (GT) 10,4alyx -- 01.13,3aly 5. 10v o Chenex Pepper / Olli (GT) 10,2aly -- 01.14,5aly x 6. 12v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 10,5aly -- 01.15,4aly
7. 6v t Fineday Careful / Johanna (GT) 11,4alyx -- 01.15,5aly
8. 8v o Demonic Foxy / Saija (RDT) 11,2aly -- 01.15,6aly
9. 10v t Bellota's Military / Mika (GT) 11,4aly -- 01.16,3aly x
6v o Indie Hexagon / Vesa (GT) 11,1aly -- - hll
Lähtö 7. Ryhmäajo 1600m, kv enn. 29,0 ja hitaammat
P: 1 500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ (- 150v€)
1. 4v o Unian Josvaikka / Laura (RDT) 44,3ke -- 01.33,1aly xx 2. 6v t Kliminka / Mirja (GT) 30,1aly -- 01.33,2aly xx 3. 4v t Radikaali Viuhahdus / Dimma (RaRa) 32,6ly -- 01.33,2aly 4. 4v o Narrilaivan Palapeli / Lauri (RDT) 33,2ke -- 01.33,5aly 5. 4v t Duanin Haaveuni / Minna (RaRa) 34,3ake -- 01.34,2aly 6. 4v o Narrilaivan Huikee / Milla (RDT) 37,5ke -- 01.35,2aly 7. 4v t Ruskon Unikko / Matteus (RaRa) 32,5ly -- 01.36,2aly xx
8. 4v t Ruskon Ragnatar / Heli (RaRa) 32,4ake -- 01.37,3aly
9. 4v o Guen Ikiraivo / Veera (RDT) 35,3ake -- 01.37,6aly
10. 4v o Eri-Vekotin / Janina (RaRa) 32,2ly -- 01.38,5aly
4v t Guen Vilusukka / Noora (RDT) 35,6ake -- - hyl
4v t Huhheijaa / Lily (RaRa) 33,2ake -- - hll
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m, kv enn. 27,0-28,9
P: 2 000v€ - 1 000v€ - 800v€ - 400v€ (- 200v€)
1. 5v t Pompeji Systeemi / Elli (RDT) 27,1ke -- 01.28,5ake 2. 5v o Kuningasjätkä RC / Kalle (RDT) 27,6ke -- 01.29,2ake 3. 4v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 28,2ke -- 01.29,2ake 4. 5v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 28,1ake -- 01.30,3ake 5. 5v o Saltan Huurteinen / Heikki (RDT) 27,1ke -- 01.30,5ake x
6. 7v t Arvuuttaja RC / Joona (RDT) 27,4ke -- 01.31,4ake
7. 5v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 28,5aly -- 01.32,1ake
8. 4v o Feenix / Aapo (GT) 28,5aly -- 01.32,3ake
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m, kv enn. 25,0-26,9
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 250v€)
Ryhmä 1
1. 5v t Duanin Kultapiisku / Raili (RDT) 26,5ke -- 01.27,2ake 2. 5v t Sähkötys / Alisa (RaRa) 26,8ake -- 01.27,2ake x 3. 8v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 26,1aly -- 01.27,2ake 4. 10v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 26,8ke -- 01.27,3ake 5. 5v o Tankkaus / Tony (GT) 26,3ke -- 01.27,5ake 6. 9v o Magneettikenttä / Anton (GT) 26,1ke -- 01.27,6ake
7. 6v t Kukkanen / Janne (RaRa) 26,7ake -- 01.28,3ake
8. 5v t Radikalin Keruutar / Tiina (RDT) 26,2ake -- 01.28,5ake
9. 4v t K.R. Susiraja / Jenna (RaRa) 26,5ly -- 01.28,5ake x
Ryhmä 2
1. 7v t Radikalin Villimimmi / Ylva (RDT) 25,2ke -- 01.26,1ake 2. 7v o Duanin Salamavaras / Kalle (GT) 25,8aly -- 01.26,2ake 3. 10v t Energialataus / Jouko (GT) 25,3aly -- 01.26,5ake 4. 6v t Lehdon Tuike / Mikko (GT) 25,5ake -- 01.26,5ake x 5. 9v t Guen Riimitär / Ingemar (GT) 25,2ake -- 01.27,2ake 6. 6v t Vienomieli / Olli (GT) 25,1aly -- 01.27,5ake
7. 7v t Venni-Liisu / Kasper (GT) 25,2ke -- 01.28,1ake
8. 9v o Guen Elvistelijä / Aleksi (GT) 25,4aly -- 01.28,2ake
10v o Hallava I.F. / Timo (GT) 25,1aly -- - hyl
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m, kv enn. 23,0-24,9
P: 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 600v€ (- 250v€)
1. 10v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,2ke -- 01.24,1ake x 2. 10v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 24,5ake -- 01.24,5ake 3. 5v o EP Holsteri / Fredrik (GT) 23,1aly -- 01.25,2ake 4. 9v t AH Lakuriina / Oili (RDT) 23,4ke -- 01.25,4ake 5. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.25,5ake 6. 9v t Repolan Ikiliikkuja / Pinja (RDT) 23,3aly -- 01.26,1ake 7. 13v t Dii-Dii Daalia / Aino (RDT) 23,1ke -- 01.26,3ake
8. 8v o Encore / Iiris (RDT) 23,4ke -- 01.27,2ake
9. 6v t Rajariemu / Vesku (GT) 23,4alyx -- 01.27,6ake
7v o Manailla KAS / Ulla (RDT) 24,6aly -- - hml
9v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 24,2aly -- - hyl
Lähtö 11. Ryhmäajo 2100m, kv enn. 22,9 ja nopeammat
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)
Ryhmä 1
1. 10v t Guen Armonisku / Marko (GT) 22,1ke -- 01.24,3ake 2. 7v o Guen Hulmuri / Tero (GT) 22,1aly -- 01.24,3ake 3. 8v o Lakimies / Joni (GT) 21,5alyx -- 01.25,1ake 4. 10v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 22,3ake -- 01.25,4ake 5. 11v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 22,4ake -- 01.25,6ake 6. 9v t Kekan Jekutar / Fiona (RDT) 21,4aly -- 01.25,6ake
7. 8v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 22,2aly -- 01.26,3ake
8. 8v o Radikaali Weijari / Seija (RDT) 22,3ke -- 01.26,6ake
10v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- - hll
10v o Hulivei I.F. / Diana (RDT) 21,4aly -- - hml
Ryhmä 2
1. 10v o Korkeajännite / James (GT) 21,2aly -- 01.24,2ake xx 2. 10v o Ongelmanpoikanen / Henna (RaRa) 20,8aly -- 01.24,3ake 3. 9v o Guen Tossavainen / Vesa (GT) 20,7alyx -- 01.24,4ake 4. 11v t Samuliina VJ / Susanne (GT) 21,2aly -- 01.25,4ake 5. 7v t EP Tuulentie / Johanna (GT) 21,2aly -- 01.25,4ake 6. 9v t Snillin Aamutuima / Heini (RDT) 21,2aly -- 01.25,6ake
7. 10v t Aarteen Veeruska / Ile (GT) 20,3aly -- 01.27,3ake
15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- - hll
10v t Hennatin / Matti (RaRa) 21,1aly -- - hll Replies: